ABLACJA Filmy edukacyjneAblacja migotania przedsionkówAblacja - Częstoskurcz u dzieci i młodzieżyABLACJA - Szansa na dobry rytm serca
 
 

 

Informacje dla pacjentów

Informujemy, że w maju 2008 rozpoczęła działalność w województwie świętokrzyskim Poradnia Kardiologiczna i Elektroterapii Chorób Serca - ELMedica. Poradnia przyjmuje pacjentów w ramach kontraktu z NFZ. Udzielamy specjalistycznych konsultacji w zakresie zaburzeń rytmu serca. O zasadności takiej konsultacji decyduje kardiolog, specjalista chorób wewnętrznych lub lekarz rodzinny wystawiając stosowne skierowanie.

Kwalifikujemy, a następnie przygotowujemy pacjentów do inwazyjnego badania elektrofizjologicznego i ablacji.
W poradni ELMedica pracują specjaliści - elektrofizjolodzy, wykonujący te zabiegi w kilku ośrodkach elektrofizjologicznych w Polsce, w tym w województwie świętokrzyskim.

Zabiegi są również wykonywane bezpłatnie, w ramach kontraktu z NFZ, w ośrodkach elektroterapii w Kielcach, Warszawie, Ostrowcu Świętokrzyskim lub Rzeszowie.
Oferujemy Państwu leczenie arytmii z użyciem najnowszych zdobyczy medycyny.
W większości przypadków gwarantuje ono całkowite wyleczenie, bez konieczności przewlekłego przyjmowania tabletek.

 

 

dr Janusz Śledź dr Monika Klank-Szafran, dr n. med. Sebastian Stec

 

O zasadności specjalistycznej konsultacji decyduje kardiolog, specjalista chorób wewnętrznych lub lekarz rodzinny. Dlatego pacjenci z zaburzeniami rytmu powinni uzyskać skierowanie od lekarza ubezpieczenia społecznego.

Badanie elektrofizjologiczne jest inwazyjnym badaniem,  wymagającym wprowadzenia do serca specjalnych cewników. Wykonywane jest w celu dokładnego rozpoznania rodzaju arytmii i wyboru optymalnej metody leczenia.

Ablacja to inwazyjny zabieg przeprowadzany w celu całkowitego wyleczenia arytmii. Polega on na wytworzeniu w sercu niewielkiej blizny w miejscu powstawania arytmii. Tkanka serca traci w tym miejscu swoje właściwości elektryczne i przestaje być źródłem zaburzeń rytmu.

Pacjenci kierowani do badania elektrofizjologicznego i ablacji RF wymagają odpowiedniego przygotowania przedzabiegowego

 
  O nasZabiegiKonsultacjeArytmia - Ablacja arytmii u dzieci i młodzieżyKontaktPoradnie konsultacyjne elektroterapii sercaInformacje dla lekarzyInformacje dla pacjentówFilmy i książki edukacyjneDo pobrania
arytmiaczęstoskurcz